Tuesday, December 6, 2016

Bloguma buyrun gelin, konuk olun, hikayenizi anlatın: Bu ayın teması "Göç".

Merhabalar,
Yaklaşık iki haftalık bir aradan sonra yeniden beraberiz. 
Bu uzun ara boyunca, bu blogu daha keyifli bir hale getirebilmek ve daha geniş bir okur kitlesine ulaştırabilmek için, elimdeki olanaklarla neler yapabileceğimi düşündüm. 
Sizler için, büyük bir hevesle kaleme aldığım ve ilgiyle okuyacağınızı düşündüğüm bir yazı dizisi hazırladım. 
Merakınızı uyandıracak, çarpıcı bir röportaj da çok yakında ekranlarınızda olacak. 

Ayrıca, bu ay itibarıyla, Ozlem Sencan Blog'da yeni bir uygulama başlatmak niyetindeyim. 
Blogumu interaktif bir hale getirmek, siz okurları da bu blogda yazmaya davet etmek istiyorum.

Bu bağlamda, her ay yeni bir tema seçeceğim ve bu tema ile ilgili söyleyecek sözü olan kişilerin yazılarını da bloguma dahil edeceğim. Kısacası, bundan böyle her ay blogumda konuk yazarlar ağırlayacağım. 

Bu ayın temasını GÖÇ olarak belirledim. 

Okurlarım arasında, hem Türkiye'den başka ülkelere göçmüş hem de başka ülkelerden Türkiye'ye göçmüş kişiler var. Bu okurlardan pek çoğu, bloguma yazdıkları yorumlarda ve blogumun Facebook sayfasına attıkları mesajlarda, benimle ilginç göç hikayelerini veya niyetlerini paylaştılar. Bu paylaşımlar benim için çok değerliydi. Her birini keyifle okudum; diğer okurlarla paylaşmak isterseniz onların da keyifle okuyacaklarına inanıyorum.
İlle uluslararası göç olmak zorunda değil. Belki Türkiye'nin içinde, sizinkinden bambaşka bir kültürün yaşandığı başka bir şehre göç ettiniz. Tüm göç deneyimlerinin başımızın üzerinde yeri var. Lütfen paylaşın.
Eğer göç hikayenize, göç deneyiminize, yahut göç etme niyetinize dair yazılarınızı blogumda paylaşmak isterseniz lütfen benimle bağlantı kurun. 
Yazılarınızı ozlemsencans@gmail.com adresine yollayabilir, benimle bu email adresi aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Son olarak, belki sizin değil ama tanıdıklarınızın bu konuda söylemek istedikleri bir şey vardır. Bu davetin, sizin aracılığınızla daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için bu blog yazısının linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. 

Saygılarımla
Özlem ŞencanTags

0 comments:

Blog Archive

Powered by Blogger.